تبادل ايميل در مورد وب قبلی

 خدمت همراهان عزيز و غم زده ام انان که با ستمديدگان بی گناه همدردند !

وبلاگ من يک سرگذشت شخصيست، اما به عنوان يک انسان که سعی دارد از تمامی حصارهای منيت و مائيت رها شود و به عنوان دانشجوی فوق ليسانس مشاغل بشر دوستانه، در مقابل فجايع انسانی اخير نمی توانم ارام بمانم و پست قبلی را برای ليست (ايميلهای گروهی که دريافت کرده بودم)، ارسال کردم.

و اکنون بحثها وسوالهای بعضی و اهانتها و تهمتهای بعضی ديگر را در وب قرار می دهم، تا خردمندان خود به قضاوت بنشينند و احيانا اگر سوئ تفاهمی هم ايجاد شده، برطرف شود.

اولين پاسخ از ايميلی تحت عنوان ب..ز.. :

 نترس داداش نوبت ما هم می شه. از قديم گفتن خلايق هر چه لايق. تا حالا فکر کردی چرا دو تا کشور غير مسلمون با هم جنگ نداره ؟

چون هر چی گند و گ...ه از زير سر اين اسلام و مسلموناست.(با حروف درشت) 

اينو بزرگ نوشتم که هميشه يادت باشه. از اين به بعد هم ميل می زنی طرفتو بشناس، بعد ايميل بزن.

پاسخ اين فرد را من به همراه کپی برای بقيه ليست فرستادم :

داداش،

اولا اگه نوبت ما هم بشه، اين خوشحالی نداره !

دوما با فهاشی که مشکلی حل نمی شه، تو مثل اينکه ۲ جنگ بزرگ جهانی رو يادت رفته. کی اين جنگهارو راه انداخت ؟ مسلمونا يا غير مسلمونا ؟

به علاوه اينکه، من حرفی از مسلمون و غير مسلمون نزدم. شما اگه کمپلکس داری مشکله خودته.

سوما، برای گفتن حقيقت فکر نمی کنم نيازی باشه کسی رو بشناسيم. البته اگه ادب و تحصيلاتتون اين اجازه رو می ده که اينو بفهميد عزيز ؟

در اين بين پاسخ اين قسمت دوم رو از يکی ديگه از افراد ليست تحت ايميل  (ش.ک) دريافت کردم :

سلام، وقتی ميگی، عراق، لبنان، فلسطين، يعنی مسلمونا. ..ر خودتی. پس اسراييلی ها ادم نيستند ؟!  ايا همه ادمها در انچه حکومتها بر اونها تحميل ميکنند سهيم نيستند ؟ از کجا می دونی که مردم اسراييل موافق اين جنگند !؟

تازه اگه فضولايی مثل حزب الله نباشند که در کار عراق، فلسطين، لبنان دخالت کنند، مطمئن باشيد کشورها خودشون راحتتر مشکلشون رو حل ميکنند !!!!!!

در ضمن بهتره خودتون رو به عنوان فردی که در ايران زندگی می کنه، خيلی مقصر بدونيد، اگه (ج) اسم شماست. چون همه اتيشا از گور رييس جمهور عزيزمون بلند می شه !!!!!!!

در پاسخ خانوم (ش.ک) به همراه بقيه ليست، نوشتم :

 سلام،

شما که خر نيستی بگو، چند انسان در روز در اسراييل کشته می شند و چند انسان در لبنان، فلسطين و عراق !؟

موافقم که همه مردم در اونچه که حکومتها بهشون تحميل ميکنند سهيم نيستند و به همين دليل با کشتار غير نظاميان و اطفال مخالفم.

ضمنا، قبول دارم که مردم اسراييل همشون با حماقت وحشيانه ايی، به نام جنگ موافق نيستند. و اين رو در صحبت رو در رو با برخی از ايشان در ژنو اشکارا شاهد بودم.

در مورد دخالت حزب الله هم، اگر منظور شما در لبنانه، که کشور خودشونه و حزب الله در بين شيعيان ان بسيار محبوبه. اين رو هم در صحبت با بسياری از دوستان لبنانيم در ژنو و پاريس مشاهده کردم.

در مورد دخالت حزب الله در عراق و فلسطين هم، شما اگه شاهد و مدرکی داريد بفرماييد ؟

در مورد اين اطمينان شما از اينکه کشورها خودشون راحتتر مشکلشون رو حل می کنند، من ترديد دارم. مثلا شايد المان، قبل از جنگ جهانی تونسته بود مشکل خودش رو حل کنه ولی وقتی شروع کرد به حمله به ديگر کشورها، دنيا رو دوچار اشوب کرد و باعث قتل عام بسياری از انسانهای غير نظامی و بی گناه شد.

پاسخ (ب، ز) :

سلام، دوستانی که منو می شناسند، ریپلای ال کردم که اگه کسی که هم منو ميشنانسه و هم اين مردک ديوانه رو، بره بهش حالی کنه که اين عقايد چرت و پرتش فقط واسه خودش محترمه و حق نداره اين اراجيف رو بدون اجازه برای ايميل شخصی بفرسته. اين مردک ۱۵ تا از اين شررو وررا رو واسه من ايميل کرده.

اگه کسی هم منو می شناسه، هم اين مبلغ تروريستو بره حاليش کنه من ادميم که اينقدر پا رو دم من نذاره.

حالا با خودتم، اقای به ظاهر محترم، اگه يه ميل ديگه برای من بفرستی، کاری می کنم که رو کاغذ هم نتونی بنويسی، چه برسه به وبلاگ.

اگه خيلی دلت واسه مردم لبنان و فلسطين می سوزه، مثل هزارتا اشغال بسيجی ديگه که رفتن اونجا، اين جنگو به مردم لبنان و فلسطين تحميل کردن.(!!!)

تو هم برو بجنگ و به فيض شهادت نائل شو. نه اينکه اينجا وايسی و با اين اراجيف شعار بدی.

مردم لبنان و فلسطين هم اگه لياقتشون جنگ نيست خودشون و حکومتشون به تو ربطی نداره.

دقيقا مثل مردم ما که لياقتشون اين رييس جمهوره ا..(فهش). پس اگه اتيشه جنگ به اينجا هم کشيده بشه حقمونه. ولی اميدوارم که کشيده بشه تا با شهيد شدن امثال شما، بقيه نفس راحت بکشند.

بچه جون، هميشه يادت باشه، اونی که باد می کاره، طوفان درو می کنه. برو کشکتو بساب، فهميدی کشک خودتو.

اخرين پاسخ من به اين شخص :

ب ز،

چقدر خوش باوری، هموطن عزيز و عصبانی،

واقعا گمان می کنی اگه جنگی شروع شود، ميتوانی در مقابل کوری موشکها و بمبها حساب خودت رو جدا کنی !؟

به هر حال، من در حال حاضر در ايران نيستم و متاثر از تصاوير غم انگيزی که از لبنان، فلسطين و عراق در رسانه های گروهی دريافت می شود، خواستم با هموطنانم درد دل کنم.

اما همانقدر بدان، در خارج از ايران، همانقدر که پاسپورت ايرانی داشته باشی، ايرانی هستی. تفکيکی ميان بسيجی و غير بسيجی، وجود ندارد. ايرانی هستی با تمام خصوصيات فرهنگی و اجتماعی ان. رئيس جمهورت احمدی نژاد است، و مسلمان شيعه (يا غير شيعه) بدنيا امده ايی.

حال مذهبی هستی يا نه، طرفدار اصلاحاتی يا نه،...در نگاه اول و برای بسياری به هر حال تفاوتی نمی کند.

ضمنا از اينکه موجب زحمت شدم، عذر می خواهم و ايميلت را از ليست حذف کردم.

والسلام

به اميد حق

 

نمی دانم، دوستان همراه در مورد اين پرسش و پاسخها چه فکر می کنند ؟

به هر حال از طولانی شدن ان عذر می خواهم، به اميد حق

/ 110 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدی

اما من عجله کردم شاید..براش نوشتم همه چی رو؟ اما اون هیچ جوابی نمیده..نمی دونم بیاد چیکار کنم!

محمد

خیلی خیلی زیبا بود موفق باشی راستی بابا من منتظرم زود بیا عزیزمبی دولت عشق زندگانی نفسیست

مرواريد عرفان

سلام دوست خوبم / چرا مدتيست مطلب جديدی نمی نويسی ؟! شايد هنوز از دست بعضی هاعصبی هستی ؟ سعی کن فراموش کنی دوستان منتظرند مطالب جالبت را بخوانند . شاد باشی .

مهدی

آره مرگ خیلی تلخه..مرسی که میای وبلاگم..چرا آپدیت نمی کنی؟

گمگشته

درود بر جناب همراهی، الحمدلله صلح که بر قرار شد، هر چند چندان به تداومش خوشبين نيستم ... من بروزم و خوشحال خواهم شد اگر نظرات گرانقدرتان را در خصوص نگاشته ام بیان دارید... بدورد.

روشنک

سلام.منو ببخشيد که دير سر زدم.راستش نميدونستم جواب سوالتونو چی بدم.هنوزم نميدونم.شما خيال نداريد آپ کنيد؟يه کمی از اوضاع و احوال زندگی تعريف کنيد خيلی وقته از خودتون ننوشتيدموفق باشيد و سلامت

جاهل

سلام ممنون که سر زدی. نمی خوای به روز کنی

مهدی همراهی

جمعه 10/6/1385 - 16:28 دوستان عزيزم سلام، ممنون از همراهيتان. خوشحالم که کشور تاریخیم ايران هنوز مملو از وجدانهای بيدار و دلاورانیست که در مقابل ظلم ساکت نمی نشینند و خونریزی و قتل عام بی گناهان را به هیچ عنوانی توجیه نمی کنند. به اميد حق