برنامه ریزی کارهای لازم الاجرا برای تغییر ویزا...

دنباله ماجرا :

برج ده سال ۱۳۸۰،  برنامه ریزی کارهای لازم الاجرا در تهران

باید خیلی کارها را در این فرصت اندکی که دارم و نمی دانم چند هفته طول بکشد انجام دهم. گواهینامه ماشین، موتور، و بین المللی کردن آنها از جمله کارهایست که ضرروریست قبل از پرواز به ژنو انجام دهم. ضمنآ باید برای ادامه یادگیریه زبان فرانسه هم در موسسه جهاد دانشگاهی ثبت نام کنم. ضمنآ باید صبر کنم تا نامه دانشگاه ژنو به همراه فرم ثبت نام به دستم برسد، تا به همراه این فرم برای تقاضای ویزای دانشجویی به سفارت سویس در شمال شهر بروم.

۲۵/۱۰/۱۳۸۰  درخواست ویزای دانشجویی

امروز به سفارت سوییس در تهران مراجعه کردم. در واقع پس از دریافت و پر کردن فرم دانشگاه که البته باز شده به دستم رسید. (گفتند پستچی اشتباها فرم را به همسایه داده بود !!)

در سفارت سویس دو خانم سویسی ایرانی الاصل کار می کنند. برخوردی سرد و گاهی همراه با تحقیر. چرا ؟! 

از تحقیر نفرت دارم، مخصوصآ از طرف کسی که زبان، چهره و ریشه اش را ایرانی می بینم.  در این مورد با سفیر موسیو گلدیمن د هنگام مصاحبه ام صحبت کردم. و ضمنآ در مصاحبه ام با ایشان تصریح کردم که اگر برای تحقیق و تحصیل به سویس میایم به هیچ وجه به این معنا نیست که هرچه را استاد می گوید می پذیرم.

پاسخ می دهد. باید هم همینطور باشد. در عین حال منتظر این پاسخ که برایم تعجب آور و در عین حال تحسین برانگیزاست، نبودم.

توضیح می دهم، البته سعی خواهم کرد بدون غرض ورزی بیاموزم. ضمنآ توضیح می دهم که هدفم از این تحصیل، تکمیل زبان فرانسه، و سپس همانطوری که موسیو آرنولدی در مرکز ژنو، فعالیتم را در سازمان جهانی هلال احمر و صلیب سرخ  بدان مشروط کرده است، دریافت مدرکی شناخته شده در خارج از کشور می باشد.

برج ۱۱ سال ۱۳۸۰ ، هنوز پاسخی از سفارت دریافت نکرده ام. چندین بار تا کنون سر زده ام. حالا دیگر علی آقا پیرمرد دل جوانی که دربان سفارت است مرا به اسم می شناسد. 

آ، بله آقای... متقاضی دانشگاه در ژنو، چند لحظه صبر کنید، همین الان می پرسم که جوابی برای ویزایتان آمده یا نه. 

ضمنآ یکی دو بار که به داخل سفارت راهنمایی شدم، متوجه شدم که برخورد این دوخانم ایرانی الاصل هم ملایمتر و محترمانه شده است. شاید هم آنقدر افرادی از میان متقاضیان خود را در مقابلشان خفیف کرده اند یا از برخورد ملایم سو استفاده کرده اند که به طور طبیعی این دوخانم در برخوردهای اول ناچارند دماغ بالا برخورد کنند.

دنباله ماجرا در پست بعدی، البته سعی می کنم خیلی دیر ننویسم(-: 

/ 42 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
mahtab

سلام بلور مهتاب به روز شد خوشحال ميشم از حضورتون راستی ما هنوز هم منتظر ادامه مطلبتون هستيم

nasimesahel

همسفرسلام . بیا تو این چند روز ، یه دنیای جدیدی رو شروع کن . دلت رو بزن به دریا و برو تو آسمون .( مطلب جدید همسفر دریایی ) . دوستدار تو همسفر رویایی .

ساهره

سلام ممنون از لطفتون . اين پست رو خوندم اما يه وقفه ايجاد شد حالا بايد پست قبليتم بخونم . هميشه شاد و پيروز باشی آپ کردی خبر کن که جا نمونم۰

arash

‏سلام ميخواهم طبق معمول طنز بنويسم اما ...

mahdi&hamrahi

سلام عزیز، دنباله ماجرا به رشته تحریر در آمد.

احسان

صَلَی اللهُ عَلَیکَ یا اَباعَبدِاللهِ الحُسَین(ع). سلام. خسته نباشید. شهادت دختر سه ساله حضرت ابی عبدالله الحسین(ع) ، حضرت رقیه(س) ، را تسلیت عرض می کنم. این مصیبت، از اعظم مصائب اهل بیت(ع) است. نمی دانم. از کربلاء بگویم یا خرابه شام ... . این حرف را ازته دل و با یقین می گویم: که حضرت رقیه(س) با دستان کوچکشان، مشکلات بزرگی را حل می کنند. مگه میشه کودک سه ساله چیزی از پدرش بخواهد و ... . اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان(عج). کربلایی و عاشورایی باشید. التماس دعا. یا امیرالمومنین، حیدر(ع) مدد.

یوسف

سلام دوست خوبم . ممنونم از امعان نظرتان . شاید شما اولین باری بود که به کلبه محقرانه ما آمدید ! اما من چندین بار آمده بودم و حتی چند بار کامنت گذاشته بودم . خب ؛ ایندفعه سرکار خانم مروارید عرفان طلایه دار خیر و برکت شد و خاک قدوم مبارک شما توتیای چشم ما شد .. و چه سعادتی ..

tideha

ای بابا حالا حالا ها بايد صبر کنی.ايشالا موفق شی.به منم سر بزنی خوشحال ميشم

mahtab

سلام ممنون از حضورتون پس دنباله ماجرا که گفتيد به رشته تحرير در آمده کو ؟ در مورد اون سوالی که ازم پرسيده بودين بايد بگم : دليل اون تصميمی که من گرفتم مربوط ميشه به يک صفت احتمالا ذاتی که در خيلی از دخترها وجود داره حالا شايد درصدش متفاوت باشه . اون صفت که شايد بشه اسمش رو يه جور غرور گذاشت باعث ميشه که دخترا خيلی وقتا احساس واقعی شون رو نسبت به کسی که بهش علاقه دارن نشون ندن و حتی بعضی ها خلاف اون احساس واقعی شون رفتار کنن . و با اینکه اینکار ممکنه براشون خیلی هم سخت باشه ولی بازم انجامش میدن . درست یا غلطش رو نميدونم . ولی اين واقعيتيه که وجود داره . موفق باشید

زهرا

سلام بابا بی خيال.....حالا اونا جوونی کردن شما به آقايی خودت بيخيال شو و ببخشششون (چشمک) ممنون که ميايی بلاگم