هدف از تحقیق، ابتدا مطالعه ایران و اسلام از بیرون

شروع تحصیل در ژنو به عنوان دانشجوی محقق

هدف نهایی از این تحقیق از طرفی، مطالعه جوامع غربی از درون، تحولات افکار اجتماعی و فرهنگی انها در طول قرون و مطالعه دلایل پیشرفتها و پسرفتهای احتمالی ان است. و از طرف دیگر، مطالعه نگاه بیرونی نسبت به ایران و تحولات اجتماعی و فرهنگی ان بعد از اسلام می باشد.

مقایسه ایی بر اصلاحات سیاسی و دینی پروتستان در امپراطوریهای کلیسا و اصلاحات سیاسی و دینی شیعه در امپراطوریهای بعد از پیامبر اکرم (ص) و اصلاحات امروز ایران. 

البته موضوع بسیار،‌ بسیار وسیع است. اما در طول سال تحصیلی ۲۰۰۱-۲۰۰۲ امید دارم بتوانم برای سالهای بعدی تحقیقم به سمت انتخاب موضوعی دقیق تر و قابل لمس تر حرکت کنم.

بنابراین تنها فرمول برای تحقیقی اینگونه در دانشگاه ژنو ( اتودیان لیبر)‌ دانشجوی ازاد می باشد. که البته مشکل ویزا را حل نمی کند. زیرا باید در یکی از دانشکده های ژنو بصورت رسمی برای تحصیل تمام وقت ثبت نام شود تا برای اداره امور ویزای کانتون ژنو،(افیس کنتنال) علت تحصیل قابل اثبات و در نتیجه ویزای دانشجویی صادر گردد. 

برای حل این مشکل باز هم به نزد دوست سوییسیم که ریاست یکی از دانشکده ها را به عهده دارد و در پستهای قبلی در موردش نوشته ام، می روم. علاوه بر دوستی و اعتمادی که به لطف خداوند در ۶ ماه اول حضورم در سال گذشته در ژنو بین ما ایجاد شده،‌ موضوع تحقیق نیز برایش بسیار جالب است. و ان را موضوعی شجاعانه می یابد. بنابراین ثبت نام رسمیم در دانشکده خود او انجام می شود. و حالا می توانم طبق قانون دانشجویی این دانشگاه در کلاسهای درسی دانشکده های دیگر نیز (که در پست بعدی) در مورد انها خواهم نوشت بصورت ازاد شرکت کنم.   

یکسال تحقیق اغاز می شود، پروردگارا تو را بخاطر لطف و رحمتت سپاسگذارم.

حدس بزنید، ایا این تحقیق عملی شد یا نه ؟ نظر شما در مورد این مو ضوع تحقیق چیست ؟

دنباله ماجرا در پست بعدی.

/ 33 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی آقا

سلام! خوبيد آقا مهدی؟ اولين باره ميام اينجا! شما لطف کرده بودی سر زده بودی٬ اما شرمنده که دير اومدم! جالبه٬ خاطرات و تجربیاتتون رو در اختيار ديگرون قرار ميديد. عيب نداره که سياسی نيست وبلاگتون! منم سياسی نبود وبلاگم٬ اما وقتی ديدم داره به بعضی از ارزشها٬ توی اين دوره عجيب و غريب٬ ظلم ميشه٬ و يه موجود( شايدم يه چيز) عجيب و غريب رو به اسم اسلام معرفی ميکنن٬ تصميم گرفتم دست به کار شم! البته تازه شروع کردم! ايشالا از تابستون که برگشتم ايران٬ با قدرت بيشتری ادامه ميدم! راستی٬ شما الان هم ژنو تشريف داريد؟ موفق باشيد... يا علی مدد...

نسترن

سلام از اين که به من سر می زنی خيلی خوشحالم.من درباره ی موضوع تحقيقت اطلاعات خاصی ندارم اما اميدوارم به خوبی و خوشی تموم بشه.

امیر

تحقيق به سلامت!منتظر ادامه ش هستم!

کنج

شما در حال حاضر کجا هستيد؟ هميشه به خواهرم می گم يکی از چيزايی که تو اين دنيا فقط مال خود آدم می مونه درس و تحصيله. آدم زمانی که درس می خونه هيچوقت احساس بطالت به درونش راه پيدا نمی کنه. چقدر اين حس دوست داشتنيه

آرمان

سلام هموطن! تصادفی وبلگ زیباتون دیدم و بی اغراق اکثر مطالب را خوندم. الان کجا تشریف دارین؟ من در حال حاضر در سوئیس هستم حوشحال میشم باهاتون آشنا بشم.

نسترن

سلام دوست محقق خودم.کارا چطور پيش می رن؟

صليب نقره ای

ذهن آدمی را می توان به باغی تشبیه کرد که می تواند هوشمندانه کاشته شود یا وحشیانه رشد کند اگر چه خواه کشت شود وخواه نادیده گرفته شودباید ثمره ا ش را به بار آورد وبه بار می آورد .اگر بذر سودمندی در آن کاشته نشده باشد انبوهی ازبذر علفهای هرز در آن می روید وهمجنس خودراتولید خواهدکرد همان گونه که باغبان باغش را می درودو از علفهای هرز پاک می کند ودر آن گلها ومیوه های مورد نظر را میکارد . آدمی نیز بایدمراقب باغ ذهنش باشدو آن را از اندیشه های ناپاک و نادرست وناسودمندبپالاید وگلها ومیوه های اندیشه ها ی پاک ودرست وسودمند رادر آن بپروراند با پیروی از این فرایند آدمی دیری یا زود در می یابد که باغبان اصلی جان خویشتن و رهبر زندگی خویشتن است همچنین در درونش قوانین اندیشه را کشف می کند وبا دقتی روز افزون د رمی یابد که چگونه نیروهای اندیشه وعناصرذهن در شکل بخشیدن منش و اوضاع و شرایط وتقدیرش به کار سرگرمند سلام آریایی حال شما...خوبید...خوشید...خوش می گذردمرسی سرزدی..هرجااااهستیدامیدوارموفق وشادباشید..

صليب نقره ای

۱. انسان جائز الخطاست موفقها هم اشتباه میکنند ۲.حقیقت پیروزی و شکست را پیران با تجربه و کودکان درک می کنند ۳.درون و کنار هر شکستی پیروزی وجود دارد ۴.چون شکست بی معنی است اگر در بینهایت هم ضرب شود باز هم بی معنی است ۵. قدرت بی منتها برای موفقیت در هرموجودی به ودیعه گذاشته شده است ۶. بر چسب خوب و بد به کارهای زندگی زدن منطقی نیست و آرامش در رسیدن به موفقیت الزامی است ۷.بر چسب زدن به انسانها منطقی نیست ۸.اشتباهات و ناگواری ها می تواند مرا به خدا نزدیک تر کند ۹. کامیابی و آرامش واقعی درونم متجلی است ۱۰.در ملکوت الهی شکست وجود ندارد