مطالعه غرب از درون

بازم سلام، همراهان عزیز و گرانقدر وبلاگ همراهی. امروز قصد دارم ترجمه قسمتی از گزارش تحقیقم رو بعد از حدود دو سال یعنی در ماه ژوییه سال ۲۰۰۳  برایتان بنویسم.

بخش دوم مقدمه این تحقیق،

(مز ابژکتیو) اهدافم :

مطالعه غرب از درون یکی از اهداف تحقیق من است که به این منظور در دروس زیر شرکت داشته ام.

۱. اخلاق و روابط بین الملل، دانشکده علوم اقتصادی و اجتماعی

۲. اصلاحات پروتستان در قرن شانزده ام، دانشکده تئولوژی

۳. تاریخ تحولات اجتماعی اروپا، دانشکده علوم اقتصادی و اجتماعی

۴. مقایسه پیدایش روانی و اجتماعی فردگرایی(جامعه شناسی)، دانشکده علوم اقتصادی و اجتماعی

۵. فمینیزم و کلیسا در قرن نوزدهم، دانشکده تئولژی

۶. مطالعه ای بر جنسیت(زن و مرد) در روابط بین الملل، دانشکده علوم اقتصادی و اجتماعی

همچنین از اهداف تحقیقم دانستن و فهم ابعاد دیدگاه های غربی در مورد ایران و اسلام است که به این منظور دروس زیر را انتخاب کرده ام.

۱. ایران شناسی و تاریخ معاصر ایران، دانشکده ادبیات

۲.  اسلام شناسی، دانشکده ادبیات

۳. دنیای ترک و فارس، موسسه مطالعات توسعه (انستیتو دو دولوپمان)

۴. مقایسه ایی بر قران و انجیل، دانشکده ادبیات

۵. پلورالیسم دینی، دانشکده تئولوژی

۶. عشق و عدالت، دانشکده تئولوژی

نظر شما در مورد این دروس چیست ؟ کدامیک بیشتر برایتان جالب است ؟

مطمئنم سوالات بسیاری برای دوستان همراهم پیش امده، که در حد امکان پاسخ خواهم داد. و خلاصه ایی از تک تک این دروس را به مرور در پستهای بعدی بیان خواهم کرد. 

دل گرچه در این بادیه بسیار شتافت   یک موی ندانست ولی موی شکافت

(ابوعلی سینا)

در مورد اینکه الان کجا هستم، چند نفر از دوستان پرسیدند که در بخشهای قبلی وب در مورد ان صحبت کرده ام. هم اکنون پاریس هستم و در موسسه روابط بین الملل و استراتژیک یک دوره مستر (مشاغل بشردوستانه در موقعیتهای ژئوپلیتیکی متفاوت) را می گذرانم.

/ 59 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهتاب

سلام البته من قبلا به اين پست شما نظر دادم الان فقط اومدم بگم که بلور مهتاب به روز شد و چشم به راهتون هستم در ضمن اگه وقت کردين يه سری هم به اين وبلاگ گروهی بزنيدwww.donoghteh2.blogfa.com مقايسه ای هست بين جوانان ديروز(زمان جنگ و اوايل انقلاب) با جوانان امروز. خوشحال می شيم از نظرات خوبتون.

مرواريد عرفان

سلام دوست خوبم / نوشتن مراحل تحصيلت ميتواند برای جوانان بعنوان تجربه ای مفيد بکار برده شود . ماراهم به گذشته ها ودوران درس وکتاب می بری ! ( جوانی کجائی!!!‌) برايت آرزوی موفقيت وشادی دارم . اينبار از شاعر همشهريم نوشته ام بيا وبخوان .

gomgashteh

با سلام... ميون اين همه موضوع جالب... بر چه اساسی خودتون می خواين انتخاب کنين؟!!

gomgashteh

گفتين چطور هيچ و همه يکی ميشه؟! يادتون رفته اين دنيا دنيای نسبيت و تناقضه...

مانا

ممنونم از نظر شما به نظر من شما با بقيه فرق داريد ممنونم به من سر میزنید

ساسا

سلام بر مسافر عزیز ما پلورالیسم دینی ...دنیای بی تعصب بی تعصب بی تعصب /

حميده

سلام يا ‌Bonjour مساله اينست گرچه من همون اولی رو ترجيح ميدم توسط يکی از دوستانم(نازلی) با وبلاگتون آشنا شدم و از خوندن مطالبتون لذت بردم که هرآنچه ازدل برآيد بردل نشيند اميدوارم هميشه در پناه حق همينطور موفق رو به جلو بريد En lisant votre journal intime,j'ai honte de moi-meme vous, dans cet age, vous avez atteint aux grands succes, mais moi, j;ai presque rien obtenu j'espere les meilleures choses du monde pour vous, Bon courage

سيد مهدي موسوي

سلام عزيز! وبلاگ غزل پست مدرن با كلي حرف و حديث به روز شد اما تمام اينها فرياد زير آبي ست كه...

حميد

سلام دوست عزيزم! خوبي؟ مطالبت زيبا و جالب بود. وبلاگ خوبي دارين. خوشحال ميشم به كلبه حقيرانه من هم سر بزني. منتظر حضور سبزت هستم. شاد و تندرست باشي دوست خوبم. هر جا كه زيبائيست در زنجير كردم تا چشم زيباي تو را تصوير كردم در هودج نوري نشستم تا شانه هايت را به دلخواه آفريدم با خويش گفتم: كار خدائي كردم و ماه آفريدم اما دريغا! يك تن درون سينه ام فرياد برداشت: صورتگر!... اين چهره خام است معشوق تو زيباترين زيباي شهر است اين چهره كز او آفريدي ناتمام است گفتم: چه سازم آب و رنگ ديگرم نيست تصوير او والاتر از حد كلام است غير از خداوند بزرگ نقش پرداز آن كس كه نقش را بپردازد كدام است؟ كدام است؟!... ............................................ آموزگار نيستم كه تو را بياموزم چگونه دوست بداري. ماهيان به آموزشي نيازمند نمي شوند تا بياموزند چگونه شنا كنند و گنجشكان به آموزنده اي نيازمند نمي شوند تا بياموزند چگونه پرواز كنند. پس به تنهائي شنا و به تنهائي پرواز كن كه عشق را كتابي نيست و بزرگترين عشاق تاريخ خواندن نمي دانستند.

احسان

صَلَی اللهُ عَلَیکَ یا اَباعَبدِاللهِ الحُسَین(ع). سلام. خسته نباشید. خیلی شرمنده ام که هنوز به بنده محبت دارید و به وبلاگم سر می زنید ولی من فرصت نکرده ام خدمتتان برسم. از این بابت عذرخواهی می کنم. خداوند خیرتان بدهد. مثل همیشه لطفتان مستدام باد. اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف). کربلایی باشید. التماس دعا. یا امیرالمومنین، حیدر(علیه السلام) مدد.