teyye in marhale bi HAMRAHIye khezr makon

 

هدف از تحقیق، ابتدا مطالعه ایران و اسلام از بیرون

شروع تحصیل در ژنو به عنوان دانشجوی محقق

هدف نهایی از این تحقیق از طرفی، مطالعه جوامع غربی از درون، تحولات افکار اجتماعی و فرهنگی انها در طول قرون و مطالعه دلایل پیشرفتها و پسرفتهای احتمالی ان است. و از طرف دیگر، مطالعه نگاه بیرونی نسبت به ایران و تحولات اجتماعی و فرهنگی ان بعد از اسلام می باشد.

مقایسه ایی بر اصلاحات سیاسی و دینی پروتستان در امپراطوریهای کلیسا و اصلاحات سیاسی و دینی شیعه در امپراطوریهای بعد از پیامبر اکرم (ص) و اصلاحات امروز ایران. 

البته موضوع بسیار،‌ بسیار وسیع است. اما در طول سال تحصیلی ۲۰۰۱-۲۰۰۲ امید دارم بتوانم برای سالهای بعدی تحقیقم به سمت انتخاب موضوعی دقیق تر و قابل لمس تر حرکت کنم.

بنابراین تنها فرمول برای تحقیقی اینگونه در دانشگاه ژنو ( اتودیان لیبر)‌ دانشجوی ازاد می باشد. که البته مشکل ویزا را حل نمی کند. زیرا باید در یکی از دانشکده های ژنو بصورت رسمی برای تحصیل تمام وقت ثبت نام شود تا برای اداره امور ویزای کانتون ژنو،(افیس کنتنال) علت تحصیل قابل اثبات و در نتیجه ویزای دانشجویی صادر گردد. 

برای حل این مشکل باز هم به نزد دوست سوییسیم که ریاست یکی از دانشکده ها را به عهده دارد و در پستهای قبلی در موردش نوشته ام، می روم. علاوه بر دوستی و اعتمادی که به لطف خداوند در ۶ ماه اول حضورم در سال گذشته در ژنو بین ما ایجاد شده،‌ موضوع تحقیق نیز برایش بسیار جالب است. و ان را موضوعی شجاعانه می یابد. بنابراین ثبت نام رسمیم در دانشکده خود او انجام می شود. و حالا می توانم طبق قانون دانشجویی این دانشگاه در کلاسهای درسی دانشکده های دیگر نیز (که در پست بعدی) در مورد انها خواهم نوشت بصورت ازاد شرکت کنم.   

یکسال تحقیق اغاز می شود، پروردگارا تو را بخاطر لطف و رحمتت سپاسگذارم.

حدس بزنید، ایا این تحقیق عملی شد یا نه ؟ نظر شما در مورد این مو ضوع تحقیق چیست ؟

دنباله ماجرا در پست بعدی.

پيام هاي ديگران ()        PermaLink;        ۱۳۸٥/٢/٢٤ - Mahdi HAMRAHI